UPOZORNĚNÍ PRO DÁRCE OD 17. 8.

Vážení zájemci o dárcovství krevní plazmy,

i přesto, že 14. 8. 2020 Krajská hygienická stanice Moravskoslezského kraje Ostrava vydala Mimořádné opatření č. 20/2020, stále platí Mimořádné opatření MZ ČR ze dne 3. 7. 2020 (č.j. MZDR 16214/2020-5/MIN/KAN), tj. že všechny osoby jsou ve zdravotnických zařízeních lůžkové péče poskytovatelů zdravotních služeb povinny nosit ochranné prostředky dýchacích cest!

 

UPOZORNĚNÍ PRO DÁRCE 

V našich centrech jsme připravili mnoho vnějších i vnitřních opatření tak, abychom minimalizovali jakákoliv rizika jak pro naše dárce, tak i pro náš personál. Přijměte prosím a dodržujete všechna nově zavedená opatření.

 

Aktuální opatření

  • Do všech dárcovských center je zakázán vstup zájemcům a dárcům v nařízené karanténě a všem, kteří byli v osobním kontaktu s lidmi v karanténě nebo s lidmi s prokázanou infekcí. 
  • Vstup do všech dárcovských center je povolen jen a pouze v ochranné roušce.
  • Vstup je zakázán všem, kteří trpí příznaky onemocnění dýchacích cest, příznaky chřipkového onemocnění a/nebo mají tělesnou teplotu vyšší než 37,0 °C.
  • Vstup do dárcovských center je povolen výhradně jednotlivcům pouze po objednání v rezervačním systému, a to bud telefonicky nebo vytvořením samorezervace přes webové stránky (neplatí pro Kladno)
  • Před vstupem do centra bude zájemci o darování plasmy předběžně změřena tělesná teplota. Všichni s teplotou vyšší než 37,0°C nebudou do centra vpuštěni.
  • Zájemci a dárci s normální teplotou po vstupu do centra vyplní čestné prohlášení o bezinfekčnosti, provedou dezinfekci rukou.
  • Teprve po splnění výše uvedených podmínek budete připuštěni k registraci na odběr.

V případě jakýchkoliv nejasností či pochybností volejte předem telefonicky a my vám s ochotou poradíme. Nechoďte se prosím informovat osobně!

Děkujeme za pochopení.

Dárcovská centra MOJEPLAZMA

Mudr. Kamila Šnorová
Vedoucí lékař

Internetové stránky používají k reklamním a marketingovým účelům, včetně statistických a evidenčních účelů, soubory cookies. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Více zde