UPOZORNĚNÍ PRO DÁRCE, 2. 8. 2021


PROSÍME DÁRCE O DODRŽOVÁNÍ REZERVOVANÉHO ČASU ODBĚRU. ZABRÁNÍ TO ZBYTEČNÉ KUMULACI DÁRCŮ V ČEKÁRNĚ.

 

Očkování a darování

Pokud se necháváte očkovat následujícími vakcínami proti Covid 19, je potřeba dodržet pauzy mezi darováním a očkováním jednotlivými dávkami:

 • Očkování vakcínou od firmy Pfizer BioNTech (vakcína Comirnaty) a vakcínou od firmy Moderna je pauza od darování 7 dní po aplikaci každé dávky.
 • Očkování vakcínou od firmy AstraZeneca je pauza od darování 28 dní po aplikaci každé dávky.

 

Opatření v souvislosti s výskytem COVID 19 – dočasné vyřazení dárců, kteří prodělali infekci SARS-CoV-2:

 • Prokázaná infekce SARS-CoV-2 s bezpříznakovým průběhem nebo mírnými klinickými příznaky bez nutnosti hospitalizace – dárce může darovat po ukončení karantény.
 • Prokázaná infekce SARS-CoV-2 se závažnějším průběhem onemocnění COVID-19 a hospitalizací: 14 dní po ukončení karantény.

 

Opatření v souvislosti s cestovatelskou anamnézou:

 • Pobyt mimo ČR: podle aktuální epidemiologické situace a „semaforu“ (zelená – lze darovat bez odkladu, oranžová – lze darovat za 14 dní, červená – lze darovat za 28 dní) a dále s ohledem na další doporučení (např. odklady 4 týdny po návratu ze zemí mimo Evropu).

V případě nejasností nebo dotazů, zavolejte prosím k nám na recepci nebo napište na email.

Děkujeme!

Váš tým MOJEPLAZMA

 

 

UPOZORNĚNÍ PRO DÁRCE, 1. 6. 2021

 

NAŠE CENTRA JSOU OTEVŘENA 

DLE NAŘÍZENÍ VLÁDY ČR JE OD 25.2.2021 VSTUP  DO NAŠICH ODBĚROVÝCH CENTER POVOLEN POUZE S POUŽITÍM RESPIRÁTORU TŘÍDY FFP2/KN95

DAROVÁNÍ KREVNÍ PLAZMY JE V TUTO DOBU VELMI POTŘEBNÉ. DĚKUJEME, ŽE SNÁMI POMÁHÁTE!

DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ!

VÁŠ TÝM MOJEPLAZMA

 

 

PROVOZ DÁRCOVSKÝCH CENTER NA VŠECH POBOČKÁCH MOJEPLAZMA ZŮSTÁVÁ BEZ OMEZENÍ!

 

 

UPOZORNĚNÍ PRO DÁRCE 

V našich centrech jsme připravili mnoho vnějších i vnitřních opatření tak, abychom minimalizovali jakákoliv rizika jak pro naše dárce, tak i pro náš personál. Přijměte prosím a dodržujete všechna nově zavedená opatření.

 

Aktuální opatření

 • Do všech dárcovských center je zakázán vstup zájemcům a dárcům v nařízené karanténě a všem, kteří byli v osobním kontaktu s lidmi v karanténě nebo s lidmi s prokázanou infekcí. 
 • Vstup do všech dárcovských center je povolen jen a pouze v ochranné roušce.
 • Vstup je zakázán všem, kteří trpí příznaky onemocnění dýchacích cest, příznaky chřipkového onemocnění a/nebo mají tělesnou teplotu vyšší než 37,0 °C.
 • Vstup do dárcovských center je povolen výhradně jednotlivcům pouze po objednání v rezervačním systému, a to bud telefonicky nebo vytvořením samorezervace přes webové stránky (neplatí pro Kladno)
 • Před vstupem do centra bude zájemci o darování plasmy předběžně změřena tělesná teplota. Všichni s teplotou vyšší než 37,0°C nebudou do centra vpuštěni.
 • Zájemci a dárci s normální teplotou po vstupu do centra vyplní čestné prohlášení o bezinfekčnosti, provedou dezinfekci rukou.
 • Teprve po splnění výše uvedených podmínek budete připuštěni k registraci na odběr.

V případě jakýchkoliv nejasností či pochybností volejte předem telefonicky a my vám s ochotou poradíme. Nechoďte se prosím informovat osobně!

Děkujeme za pochopení.

Dárcovská centra MOJEPLAZMA

Mudr. Kamila Šnorová
Vedoucí lékař