UPOZORNĚNÍ PRO DÁRCE 1. 7. 2020

 

Na základě aktuální epidemiologické situace v dolech OKD na Karvinsku a Frýdecko-Místecku dočasně přistupujeme na všech moravských pracovištích k následujícímu opatření:

•             pozastavujeme příjem dárců, kteří jsou zaměstnáni v dolech nebo byli s těmito zaměstnanci ve styku

Pendleři  z Polska musí mít 1x měsíčně provedený test metodou PCR  a test musí  být negativní a tento test bude starý maximálně 3 dny.(minimalizace rizika přítomnosti nemoci COVID).

 

 

Upozornění pro dárce 21.05.2020

Vzhledem k aktuální epidemické situaci v Moravskoslezském kraji žádáme naše dárce-zaměstnance Dolu Darkov a dárce, kteří byli s nimi v úzkém kontaktu, aby nyní odložili darování krevní plazmy na později.
Toto opatření platí do odvolání.
Děkujeme za pochopení.

 

Od 11. 5. je obnoven provoz dle standardní otevírací doby na všech moravských pobočkách (Ostrava, Český Těšín, Frýdek Místek).

Pobočka v Kladně je až do odvoládní v provozu dle mimořádné provozní doby, sledujte prosím v kontaktech.

 

Lék na COVID-19? I Vy můžete být součástí!

Společnost Takeda, která od nás odebírá krevní plazmu, již v minulém měsíci úspěšně zahájila vývoj léku na COVID-19  z rekonvalescentní plazmy. A vy můžete pomoct proces urychlit!

Prodělali jste COVID-19? Při příchodu do centra nahlaste, prosím, tuto skutečnost na recepci a zvláště pak lékaři.

Dárce by se měl prokázat:

⇒ pozitivním výsledkem SARS-CoV2 NAT vyšetřením
⇒ prodělal onemocnění s klinickými příznaky (ideálně teplota nad 37,5°C, suchý kašel, dušnost)
⇒ od vymizení příznaků uběhlo alespoň 14 dní
⇒ a přinést negativní SARS-CoV2 NAT vyšetření

Děkujeme!

 

V našich centrech jsme připravili mnoho vnějších i vnitřních opatření tak, abychom minimalizovali jakákoliv rizika jak pro naše dárce, tak i pro náš personál. Přijměte prosím a dodržujete všechna nově zavedená opatření.

Aktuální opatření

  • Do všech dárcovských center je zakázán vstup zájemcům a dárcům v nařízené karanténě a všem, kteří byli v osobním kontaktu s lidmi v karanténě nebo s lidmi s prokázanou infekcí. 
  • Vstup do všech dárcovských center je povolen jen a pouze v ochranné roušce.
  • Vstup je zakázán všem, kteří trpí příznaky onemocnění dýchacích cest, příznaky chřipkového onemocnění a/nebo mají tělesnou teplotu vyšší než 37,0 °C.
  • Vstup do dárcovských center je povolen výhradně jednotlivcům pouze po objednání v rezervačním systému, a to bud telefonicky nebo vytvořením samorezervace přes webové stránky (neplatí pro Kladno)
  • Před vstupem do centra bude zájemci o darování plasmy předběžně změřena tělesná teplota. Všichni s teplotou vyšší než 37,0°C nebudou do centra vpuštěni.
  • Zájemci a dárci s normální teplotou po vstupu do centra vyplní čestné prohlášení o bezinfekčnosti, provedou dezinfekci rukou.
  • Teprve po splnění výše uvedených podmínek budete připuštěni k registraci na odběr.

V případě jakýchkoliv nejasností či pochybností volejte předem telefonicky a my vám s ochotou poradíme. Nechoďte se prosím informovat osobně!

Děkujeme za pochopení.

Dárcovská centra MOJEPLAZMA

Mudr. Kamila Šnorová
Vedoucí lékař

Internetové stránky používají k reklamním a marketingovým účelům, včetně statistických a evidenčních účelů, soubory cookies. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Více zde